Na svém vystoupení na Veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas president a generální ředitel společnosti SONY Kunitake Ando vyhlásil, že jeho společnost vidí spíše systém LINUX než WINDOWS jako standard pro softwarové vybavení budoucí spotřební elektroniky. Budoucnost WINDOWS naopak vidí spíše pro využití v kancelářských aplikacích než v domácnosti. Toto vyhlášení překvapilo zejména proto, že SONY je ve vývoji řady aplikací partnerem společnosti Microsoft. Ilustruje však stále významnější pozici, kterou LINUX, zejména na úkor WINDOWS, získává.
Kunitake Ando dále předpověděl, že budoucí televizní přijímače budou stále zapojená ("always on") a obousměrně interaktivní zařízení, která budou sloužit jako propojovací centrum pro vysokorychlostní spojení všech elektrických spotřebičů v domácnosti - od digitálního videa s velkoplošnou obrazovkou až po všechna ruční zařízení. Na základě této vize již SONY vyvíjí integrovaný programovatelný televizní přijímač nazývaný Cocoon, využívající LINUX, připojený k Internetu a doplněný diskovou pamětí.
Vize tak směle prezentovaná panem Ando je fixní ideou určité skupiny odborníků. Existuje však sice menší ale neméně erudovaná skupina odborníků, kteří tvrdí pravý opak. Ti se domnívají, že představa integrované elektronické domácnosti je zcestná, neboť odporuje lidské psychice. Tvrdí, že zákazníci nechtějí složitá zařízení umožňující ovládat vše z jednoho centra a mít přistup odkudkoliv kamkoliv. Takové propojení totiž zvyšuje složitost obsluhy a tudíž zvyšuje nároky na pozornost, znalosti a zručnost uživatele. Lidé však milují jednoduchá zařízení. Navíc, argumentují tito odborníci, představa integrovaného zařízení, kde můžeme sledovat zábavu i nakupovat odporuje psychologickým poznatkům o lidském chování. Lidé rádi činnosti oddělují : televize je pro zábavu, počítač pro práci a zajišťování chodu domácnosti (tj. nakupování, objednávání služeb atd.). Jejich propojení lidé nejen že nevítají, nýbrž v drtivé většině přímo odmítají.
Která z těchto skupin má pravdu rozhodne budoucnost. Je možné, že pan Ando dovede svou vizí SONY na ještě lepší pozici mezi světovými korporacemi informačního věku. Je však také možné, že ji přivede k marginalizaci a ztrátě trhů. Nebyl by ostatně první.