Stovky koster mořských ještěrů z období druhohor (před 250-65 miliony let) byly zkoumány a obecně se předpokládalo, že kladli vejce na souši, jak to činí například dnešní mořské želvy. Teprve v listopadu t.r. se objevila práce čínských biologů jménem Cheng, Wu a Ji, o nálezu dvou koster březích samic drobného (do 30 cm) ještěra nazvaného Keichousaurus hui ze středního triasu v jihozápadní Číně. Obě nalezené kostry obsahovaly v pánevní oblasti 4 nebo 6 embryí, přičemž všechna byla otočena hlavou dozadu, což mohlo vést k jejich smrti během abnormálního porodu. Mezi mláďaty byla rozlišitelná i obě pohlaví na základě délky stehenních a ramenních kostí.
Polymer z citrusů

Profesor Cornellovy University Geoffrey Diates se svým týmem připravili katalyzátor, s jehož pomocí mohou připravit novou polymerní látku, polylimonen karbonát (chemická struktura viz obr. nahoře), a to z oxidu uhličitého a limonenu, který je dominantní složkou oleje vylisovaného z citrusových slupek. Nová sloučenina svými vlastnostmi připomíná polystyren a její značnou výhodou je, že výchozí surovinou k její přípravě není ropa.
Využití limonenu, chemicky derivátu cyklohexenu, v posledních letech výrazně vzrostlo, a to nejen kvůli jeho příjemné pomerančové vůni. Používá se též jako rozpouštědlo anebo přísada do barev, čistících prostředků a sprejů. Za zmínku ještě stojí, že se vyskytuje ve dvou izomerech d- a l- a po pomerančích voní pouze d-limonen. Jeho l-forma, ač o stejném chemickém složení a struktuře, pouze s jiným prostorovým uspořádáním, voní spíše jako terpentýn. Chemická struktura viz obr. dole.