Vytiskněte si pistolku

21.5.2013
Citace:
https://www.rdmag.com/article/2018/11/new-tech-tracks-fingerprints-3d-printed-guns#.XADbYk4gYqc.email
Zdroj
Jednotlivé části vytištěné pistole včetně továrně vyrobeného náboje. Foto Defense Distributed.

Prvního května proběhly v Texasu úspěšné testy jednoranné pistole vytištěné na běžné 3D tiskárně. Vytisknout lze pouze vlastní zbraň, náboje byly normální pistolové ráže 9 mm. Zbraň vytvořila skupina Defense Distributed založená Cody Wilsonem právě s cílem vytvoření takové pistole a umístění podkladů pro její vytištění na internet. Několik dní byly skutečně volně k dispozici, než byly na žádost amerických úřadů staženy. Na obrázku vidíme jednotlivé části vytištěné pistole včetně továrně vyrobeného náboje. Foto Defense Distributed.

20.9.2013: Důstojník Policie ČR, který si nepřál být jmenován, k tomu podotýká, že jsou i jiné, podstatně jednodušší způsoby, jak zamířit a odpálit jediný náboj.

2.12.2018: Špatná správy pro ty, kdo uvažují o páchání zločinů pomocí pistole vytištěné z plastu na 3D tiskárně. Doc. Wenyao Xu University of Buffalo na oznámil na konferenci o počítačové a komunikační bezpečnosti v Torontu letos v říjnu, že pomocí technologie PrinTracker vyvinuté jeho týmem dokáže spojit výrobek a 3D tiskárnu, na které vznikl. U každého 3D vytištěného předmětu najdeme na povrchu drobné submilimetrové nerovnosti, jedinečné pro použitou trysku.

 
Odeslat komentář k článku "Vytiskněte si pistolku "Opište text z obrázku:

Odeslat článek "Vytiskněte si pistolku " e-mailem

Diskuse/Aktualizace